Samochód zastępczy z OC sprawcy

Nawet niewielka stłuczka może przysporzyć ci niepotrzebnego stresu, tym bardziej jeśli twoje auto uległo uszkodzeniu. Pamiętaj jednak, że jeśli do kolizji nie doszło z twojej winy, przysługuje ci szereg korzyści, w tym prawo do pojazdu zastępczego z OC sprawcy. Wypożyczalnia samochodów GT-Rent może pomóc ci w tej niespodziewanej sytuacji, zapewniając odpowiednie auto zastępcze w ramach polisy OC sprawcy.

Co bardzo ważne, auto na wynajem nic cię nie kosztuje. To my, jako wypożyczalnia samochodów rozliczamy się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy kolizji. Nie musisz ponosić żadnych nakładów. W GT-Rent znajdziesz nowe auta z każdego segmentu z bogatym wyposażeniem, dzięki czemu nie odczujesz zmiany, kiedy twój pojazd będzie w warsztacie.

KIEDY MOŻEMY SKORZYSTAĆ Z WYNAJMU OC SPRAWCY W FORMIE BEZGOTÓWKOWEJ?

Warto pamiętać, że zgodnie z prawem jeżeli twój samochód będzie uszkodzony w wyniku kolizji, której sprawcą jest osoba trzecia, to do czasu orzeczenia o szkodzie częściowej lub całkowitej przez rzeczoznawcę i ewentualnej naprawy, przysługuje ci zwrot kosztów wynajmu auta w klasie zbliżonej lub niższej do twojego pojazdu. Nawet w przypadku kiedy posiadasz drugie auto, ale jest ono regularnie wykorzystywane, np. przez współmałżonka, możesz skorzystać ze zwrotu kosztów wynajmu.

SAMOCHÓD ZASTĘPCZY Z OC SPRAWCY – NA JAK DŁUGO MOŻESZ WYNAJĄĆ AUTO?

Na okres wynajmu samochodu w roli auta zastępczego składa się kilka czynników. Warto jednak wiedzieć, na jak długo możesz wynająć auto w najczęstszych sytuacjach, takich jak:

  • szkoda częściowa, kiedy twój samochód umożliwia bezpieczną jazdą, czyli np. porysowana lub wgnieciona karoseria – w takim przypadku auto można wynająć wyłącznie na czas faktycznej naprawy.
  • szkoda częściowa, kiedy auto nie nadaje się do jazdy – w takiej sytuacji auto zastępcze przysługuje od momentu zgłoszenia szkody, do dnia wypłaty odszkodowania i realizacji naprawy samochodu.
  • szkoda całkowita – auto na wynajem przysługuje poszkodowanemu kierowcy od dnia zgłoszenia szkody do wypłaty odszkodowania. Okres ten można wydłużyć o czas potrzebny na sprzedaż auta.

AUTA ZASTĘPCZE Z OC SPRAWCY W GT-RENT

W GT-Rent znajdziesz szeroką ofertę wynajmu samochodów zastępczych. Współpracujemy z autoryzowanym dealerem Hyundaia i Mitsubishi Auto GT, który zapewnia również usługi blacharsko-lakiernicze. Dzięki temu wszystkie formalności związane z kolizją możesz załatwić w jednym miejscu. Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 533-111-164 lub zadaj pytanie mailem na adres info@www.gtrent.pl.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas: +48 533 111 164 lub napisz maila na adres: info@www.gtrent.pl
Ta witryna jest zarejestrowana na wpml.org jako witryna w budowie.